Limited Time Sale$39.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209087767 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $26.00 | Model Number | 209087767 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
8GB 1Rx8 DDR4 SODIMM 2666MHz
| UPC | 740617262179 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Voltage | 1.2 Volts |
| RAM Size | 8 GB |
| Model Name | SNPHYXPXC-8G |
| Form Factor | SO-DIMM |
| Item Weight | 0.25 Pounds |
| Manufacturer | Dell |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| Number of Pins | 260 |
| Compatible Devices | Desktop |
| Data Transfer Rate | 2666 MHz |
| Additional Features | Lightweight |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| EU Spare Part Availability Duration | 5 Years |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form