Limited Time Sale$215.46 cheaper than the new price!!
| Management number | 209193025 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $143.64 | Model Number | 209193025 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Lens | Specialty |
|---|---|
| Brand | 7artisans |
| Focus Type | Manual Focus |
| Media Type | ProductImage |
| Model Name | 7artisans 37mm T2.9 Floral Bloom Art Series |
| Camera Lens | 37mm T2.9 |
| Lens Design | mirrorless-digital-camera-lenses |
| Manufacturer | 7artisans |
| Viewfinder Type | Electronic viewfinder (EVF) |
| Maximum Aperture | 2.9 f |
| Image stabilization | No image stabilization |
| Maximum Focal Length | 1000 Meters |
| Minimum Focal Length | 0.35 Meters |
| Exposure Control Type | Manual |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Compatible Camera Mount | PL |
| Lens Fixed Focal Length | 37 Millimeters |
| Focal Length Description | 37mm |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form