Limited Time Sale$39.59 cheaper than the new price!!
| Management number | 210011982 | Release Date | 2026/04/02 | List Price | $26.40 | Model Number | 210011982 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
BMWOOD 4-piece Set Horizontal Support Tool Rest with 5/8" Post for Woodturning Lathe.
| Size | 5/8" Dia Post |
|---|---|
| Color | 5/8" Dia Post |
| Item Weight | 4.93 pounds |
| Manufacturer | BMWOOD |
| Power Source | NO |
| Item model number | TR-SET |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Package Dimensions | 13.66 x 7.01 x 3.74 inches |
| Included Components | 3-1/2", 6", 9",12" Tool rest with 5/8" Dia Post |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form